5 Ağustos 2016 Cuma

3 ADET OSTUNUZ VAR #2MERHABALAAAAR!!

Nerdeyse 1 buçuk aydır buralara uğramadığımın farkındayım, ne takip ettiğim blogları okuyabildim(T.T) ne kendim yazabildim. Normal öğrencilerin yaz tatilinde daha fazla zamanı olur ama benim olmuyor nedense.

Aslında işe girdiğimden dolayı boşladım buraları. Geçen sene de çalışmıştım ama o tam zamanlı bir işti ve eve gelince fazla yorgun yada uykulu olmuyordum, bu sene çalıştığım yerde vardiyalı çalışıyorum. 3 vardiya var.
Sabah vardiyası sabah 8'le akşam 4 arası. Eve geldiğimde yatana kadar bi 6 saatim oluyor ama aynı zamanda ders çalışmam da gerekiyor bu yüzden bilgisayara oturmuyorum ki istesem de oturamıyorum çünkü kardeşim var..
Akşam vardiyası akşam 4'le gece 12 arası. Eve işten çıkınca 12 buçuk 1 gibi geldiğimden dolayı sabah bazen geç kalkıyorum, ama sabah 9-10 gibi kalktığım zamanlar da oluyor o zamanlarda temizlik memizlik derken vakit ayıramıyorum.. ama artık ayırmaya çalışacağım çünkü gerçekten çok boşladım burayı.
Son olarak gece vardiyası. Gece 12' de başlayıp sabah 8'de bitiyor. Bu vardiyada hiçbir şey yapmıyorum. Sabah tek yaptığım şey uyumak çünkü uyumazsam gece çalışamam..

İşte benim yaz tatilimde böyle geçiyor yapacak bir şey yok. Neyse asıl konuya geçeyim. Hatırlarsanız daha önceden 3 ADET OSTUNUZ VAR adında bir yazı yazmıştım bu onun ikinci partı. Peki.. o zaman geçiyorum.

XIUMIN- YOU  ARE THE ONE

Bu ost Xiumin'in de yer aldığı Falling For Challange dizisinin ostu. Bir mini dizi, basit, güzel bir dizi zamanınız varsa bir bakın derim. Bu ostu diziyi izlediğim sıralarda bol bol dinlemiştim, hala da dinlerim. Ayrıca EXO'dan hem kişilik hem vokal olarak en sevdiğim üye Xiumin olduğundan onun sesini bol bol dinleyebileceğim bir şarkıya ihtiyacım vardı,bu ostu seslendirmesi çok da güzel oldu benim için.


Bu şarkı nedense dinlerken beni mutlu ediyor, melodisi olsun sözleri olsun insanı ferahlatıyor. SM de kanalına yüklerken bir MV yapmış da yüklemiş, hoş olmuş..

D.O- SCREAM/ CRYING OUT

Evet yine bir EXO üyesiyle birlikteyiz. Bu yazının ilk partında da Baekhyun vardı :D
D.O'nun sesinden falan bahsetmeme hiç gerek yok herhalde gerçekten efsane bir sesi var.

 Bu ost da D.O'nun yer aldığı Cart filminden. Filmi izleyin, gerçekten izleyin çok güzel bir film. OST'u dinleye dinleye çürüttüm. Bir günde ard arda defalarca dinlediğimi biliyorum, uyurken dinliyorum, otobüs beklerken dinliyorum, ders çalışırken dinliyorum her yerde dinliyorum bıkmadım :D Şarkının hepsini ezberledim ki ben kolay kolay bütün bir şarkıyı ezberleyen bir insan değilim. Sözleri de çok güzel. Film'in temasına çok yakışmış. 

Buyurun o OST;


JO BOK RAE- GO AHEAD, CRY

Ya bu ost.. kaç defa dinlersem dinleyeyim sıkılmam. Bir kere Jo Bok Rae'nin sesi o kadar güzel uymuş ki, bu ostun birkaç versiyonu var dizi içerisinde bir hikayeye sahip olduğu için ama benim en sevdiğim versiyon jo bok rae'nin tek başına söylediği olan. -Bu yazıyı yazarken bile 4 defa dinledim ve büyük ihtimal bir kez daha dinleyeceğim.- 

OST Entertainer'in ostu, dizi hakkında bilgi edinmek için buradaki yazıyı okuyabilirsiniz, benim sevdiğim dizilerden olmuştu tavsiye ederim. 

Neyse ost'a döneyim. Dizide ostun bir hikayesi var o yüzden çok girmek istemiyorum spoiler olur diye ama şunu diyeyim ilk defa jo bok rae'nin sesinden duyduğum zaman ağlayasım gelmişti ki bilirsiniz birkaç defa söylemiştim çok duygusal bir insan değilim diye -merak etmeyin ağlamadım :D- 

Buyrun OST'un Jo Bok Rae versiyonu;


Bu da diğer versiyonu Minhyukla olan;


Aslında bu da çok güzel ama Min'in sesi yumuşak olduğu için bana ''oha ağlayacağım şimdi''dedirtmiyor. Benim favorim Jo Bok Rae'nin tek başına söylediği, sizinki hangisi oldu?


Go Ahead, Cry'ı duyana kadar bu diziden bu post için bir ost seçmiştim daha dizi bitmeden ama Go Ahead, Cry'ı bırakıp bunu yazamazdım. O yüzden +BONUS olarak buraya iliştireyim de içimde kalmasın dedim, o da Minhyuk'un -Ya bu yazının ilk partında da Minhyuk vardı, ostlarda vazgeçilmez sesim oldu bildiğin :D- dizide söylediği bir şarkı, buyurun; 

+BONUS
 DANDARA BAND - I SEE YOU 


6 yorum:

 1. :) Yoğunluk iyidir. Ben yoğun zamanları severim. Düşünsene hiç işin yok ve sıkıntıdan patlıyorsun. Aman Allah korusun. Müzikler pek güzelmiş, sayende yeni keşifler yapmış oldum. Sevgiler,

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 9. sınıfın yazında ne çalıştım ne bir yere gittim, buz dolabında yaşamaya başlamıştım gerçekten boş durmak çok kötü.
   Seni müziklerle tanıştırdığıma sevindim, sevgiler..

   Sil
 2. mini dizilere şu sıralar sardım. merve sağolsun dün gece blogunda da iki bölümlük bir mini dizi koymuştu. bugün onun ilk bölümünü seyrettim. çalışmak güç, insanı harbi, harbi yoruyor. bu her anlamda. sadece iş açısından değil, ders ve diğer hususlar hakkında da. nitekim bir sorumluluk hissi var oluyor ve karşındakinin sana güvendiğini bilerek elinden gelenin en iyisini yapmaya çabalamak istiyor insan. doğrusu iş hayatına atılmış birisi değilimdir, fakat net üzerinden bazen arkadaşın yetiştirmemi istediği çalışmalar olmuyor değil. elimden geldiğinden, yardım etmek istediğimden ve graffik konusunda da anladığımdan işinin bir kısmını alıyorum. ama öte yandan içimde hep hem 'bir başkasının görevi' olduğundan hem de o kişinin 'bana güvenerek verdiği bir şey' olduğundan en iyisini yapmak istiyorum. dizinin OST'unu dinledim de aklıma Luck Life adlı Japon grubunun Namew wo yobu yo adlı parçası geldi. fakat sadece başı. ^^ gitarlı giriş kısmı. (hatta aşağıya linkini verdim, belki bakmak istersin)

  https://www.youtube.com/watch?v=-g6MYL5lOZs

  hakikatten hoş bir parçaymış. diziyi izlemediğimden OST'un içerdiği öyküyü bilemeyeceğim. lakin, hakikatten dingin ve bir o denli güzel bir tınısı var. Yağmur'a oranla ben rahatlığı her daim seven bir insan olmuşumdur. kafamı dinleyeceğim boş zamanları severim. çünkü uğraşmak isteyip uğraşamayacağım şeylerle ilgilenebilirim. (bunlar abuk sabuk, aklıma o an gelen küçük şeyler dahi olsa) umarım buralarda takılacak, dahası, gönlünce 'işte benim anım' diyebileceğin zamanlar yakalarsın Elif. ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mini dizilere sardıysan büyük ihtimal izlemişsindir ama ben söylemeden geçemeyeceğim ''20 Years Old''u izlemelisin, benim bayaa hoşuma gitmişti.Aynen öyle ''çalışmak'' hep yoruyor ama emeğinin karşılığını alınca unutup gidiyorsun o yorgunluğu :D

   aa hakkatten giriş kısımları benziyor, ayrıca japonca şarkıyı beğendim dinlerim ben bunu ahahah


   Sil
 3. Allah kolaylıklar versin inşallah çalışmak güzel olduğu kadar da yorucu tarafı da var elbet ne yaparsın hayat koşturması işte :) Müziklerde güzelmiş benim ikinci olan hoşuma gitti :) Hoşgeldin yeniden güzel yazılarını okumak dileğiyle inşallah ...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle,yazıya güzel dediğin içinteşekkür ederim :D

   Sil

Yaz yaz üşenme :)