12 Mart 2016 Cumartesi

GOT7 GERİ DÖNÜYOOOOOR!!! 😂Aslında GOT7'ın geri dönmesi bu kadar şaşılacak bir şey değil, çünkü her 2 ayda bir JYP'nin onlara geri dönüş yaptırmak gibi bir hobisi var. 
Biz de biliyorduk zaten bu geri dönüşü. Lakin dün bir treiler yayınlamışlar ki of of yani.

Trailer bir MV den daha uzun, yaklaşık 6.30 dakika. Ama o kadar güzel ki. 

GOT7 hiç aynı concepts ile geri dönmedi. Bir GOOD BOY bir BAD BOY oldular ama işlenişinde hep bir farklılık vardı. Bu concepts özellikle diğerlerinden o kadar farklı ki. 

Title şarkımızın adı FLY. 
FLY olduğu içinde bizim çocukları pilot yaparlar diye düşünmüştük fandomca. Hatta bununla ilgili shoplar da hazırlandı.Dün gelen treiler bize ''Vurur yüze ifadesi kapak mı oldun birtanesi'' dedi.

Sadece treiler olduğundan MV de ters köşe yapabilir JYP ama, gerçek manada FLY, yani uçuyorlar!!


Ben Yugyeom'um koştuğu sahneyi çok beğendim, Hele çocuklar arkada eğlenirken JB'nin ponçik ponçik sırıtması. Bambam'e yaptıkları yüz boyama şakası da güzeldi. Birlikte (Juniosuz ama..) eğlendikleri sahneler de çok hoştu.

Tabi normal bir treiler değil. Üzerinde bir sürü teori döndü. GOT7 TURKEY'de bizim için onları şu şekilde toplamış;

''Birçok kişi ne olduğunu anlamadı, bizler de öyle tabi. Yabancı yorumlara da baktık. Kendimizde biraz kafa yorduk. Acaba şöyle bir hikaye olabilir mi diye sizlere de soralım dedik 
tongue ifade simgesi
 Sırasıyla teaserdan fotoğraflar da aldık tongue ifade simgesi

Ayrıca hikaye BTS hikayesine benziyor 
tongue ifade simgesi
Öncelikle GOT7'ımız kamerada 16.02.00.00 zamanında çekim yapıyorlar ve yedisi de çok mutlu bir şekilde bir araba ile seyahat ediyor.
Junior kulaklığını takıp başını cama yasladığı an birden sisli bir ekran beliriyor. Her yer sislerle çevrili ve Junior sis içinde yolunu kaybetmiş bir şekilde koşuyor. Sürekli etrafına bakınıyor ve çocukları göremiyor. Korkmuş bir şekilde yürüyor.

 Daha sonra bir yatakta uyanıyor ve çocuklar etrafında şen şakrak gülüp oynaşıyor. Olayları anlamaya çalışıyor, onları mutlu görünce bir ara tebessüm ediyor. Kameradaki zamana bakınca 16.03.20.59'da olduğunu ve başta arabada olduğu gibi ilerlemediğini, öylece durduğunu görüyoruz.
 Jackson tüm çocukları kameraya alıp eğlenirken Junior'ın önünden geçiyor fakat Junior'ı çekmiyor. Junior o anda farklı bir şey olduğunu farkediyor. Çocukların altısı da mutlu ama Junior değil. Çünkü hayatta olan sadece Junior ve hayatta olmayanlar ise çocuklar. Hayatta kalan Junior çocukların yokluğunu fark edince yüz ifadesi değişiyor. 
Kamerada kayıt durduğu dakika çocukların çekim yaptığından 1 dk gibi bir zaman sonrayı gösterdiği için belli ki arabadayken bir şeyler olmuş. Büyük bir ihtimal bir araba kazası olmuş ve tek hayatta kalan da Junior olmuş. Daha sonra çocukların uçabildiği, eğlendikleri sahneler var. (Araba kazası olduğunu tahmin etmiştim, bakalım doğru mu.)
 Çocuklar uçabiliyor çünkü hayatta değiller ve gerçek birer insan silüetleri değil o uçanlar. Bir yerde de Jaebum 5 kuş tarafından yükseliyor. Dikkat edince baştaki kuş yeşil renkteyken yeşil renkli hiç kuş kalmıyor ve hepsi beyaz. Bu 5 kuş da büyük ihtimal Mark, Jackson, Yugyeom, Youngjae ve BamBam. Kaldırdıkları da zaten JB. Ve bakınca Junior'ı temsil eden bir şey yok.( Bence kuşlar da bizi temsil ediyor. GOT7'ın fandom adı IGOT7. Korece IGOT7 ''AHGASE'' olarak telaffuz ediliyor ve AHGASE küçük kuş demek -Teaser da bir yerde JB ve BAMBAM kuşu severken AHGASE diyor ya hemen üstüme alındım :D)
 Daha sonra Junior üyelerin, kardeşlerinin hayatta olmadığını farkedince bir çatıya çıkar ve kendini sonsuzluğa bırakır. Belki de uçan kardeşlerinin yanına gidecektir...
Sizler ne düşünüyorsunuz peki?''
Bir başka bu teoriyi destekleyen ipucu ise;
tongue ifade sim
Duvardaki bu posterler sıradan rastgele asılmış posterler değil. Posterlerdeki grup ve sanatçıların ortak özelliği *ölüm*
Nirvana posterinden başlarsak bir çoğumuzun bildiği gibi sansasyonel ölümüyle dikkat çeken ve çok sevilen Kurt Cobain
Pink Floyd üyelerinden Rick Wright, Syd Barret ölümü
Blues sanatçısı B.B.King'in geçen sene vefat etmesi
Nate Dog'un 2011 yılında vefatı
Albert Collins'in de yine vefat etmiş bir şarkıcı oluşu.
Bunların altında bir ima var gibi , sanki rastgele asılmamış değil mi posterler?
Ne düşünüyorsunuz, biz tırsmaya başladık''

Ben gerçekten hikayeyi çok sevdim. Hikaye BTS'in hikayesine gerçekten çok benziyor, teaserı izlediğimde benim de aklıma gelmişti. Hatta içimden ''umarım GOT7, BTS'i koyaladı'' demezler diye geçirdim. Lakin yabanı Army'ler başladı ''GOR7, BTS'İ KOPYALADI'' söylemlerine. 
Ben gerçekten BTS'i ve ARMY'leri severim. Umarım iki fandom arasında tatsızlık olmaz. Zaten konuşan Türk Army'ler değil, yabancı olanlar. Hem her şey açığa çıkmadı daha. Bu bir teaser.

Daha MV çıkmış, GOT7 gerçek manasıyla geri dönüş yapmadı ama sizi haberdar etmek istedim.
Siz ne düşünüyorsunuz 

2 yorum:

  1. Türk armylerden bi kaçtane gördüm "GOT7 BYS'İ KOPYALIYO" demeye getirenleri napalım kendi kafalarının içinde yaşıyolar sbvcvsd

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Bana denk gelmediler demek ki. Benzerliğin ben de farkındayım ama kopyalıyor ve çalıyor demek yersiz..

      Sil

içinden geçirdiklerini dışa vurmaya ne dersin?