24 Mart 2016 Perşembe

ALINTI


Sevgili Kore Delisi geçenlerdeki olayla ilgili öyle güzel bir yazı yazmış ki. Kendi bloğumda da bu yazıya yer vermek istedim. 

Hiç bir değişiklik yapmadım, buyurunuz o yazı;


Ben beni temsil etsin diye milletvekili seçip meclise yolladım. Benim bile içim parçalanıp, ciğerim yanarken beni temsil edenin nasıl yüzü kızarmaz!

TBMM bu ülkenin kalbi. O kadar önemli konu varken mecliste çocuk gibi kavga edip saçma sapan konularla vakit doldurmaya, kalbimize gereksiz yük bindirmeye ne hakkınız var!

Açıkça terörü destekleyen, bombalar patlamasına rağmen sözle dahi terörü lanetlemeyen, kürt kökenli vatandaşların temsilcisiyim deyip en çok onlara zarar veren piyonların mecliste ne işi var?

Önemli konuları bile askıya alıp ''Başkanlık'' diye diretilen sistemin içeriği, işleniş biçimi niye anlatılmaz? Bu Dünya fanidir makam mevki kimseye kalmadı kalmaz, bu gerçek niye unutulur?

Muhalefet partiler desen aynı tas aynı hamam... Sen bu ülkenin siyasi denetim aracısın, görevini yapamıyorsan bırak yapabilecekler gelsin yerine. Asli görevlerini yapamıyorsan zaten senin orada kalmana gerek yok.

Bu  bayrağın rengi şehit kanlarıyla al oldu, avrupaya kalkan olsun diye değil! Bütün Dünya üstüne düşen insanlık görevini yapmaya çalışır, mültecilere yardım eder anlarım. Zorda olana Türkiye kapılarını açar anlarım hatta ülkemle gurur duyarım. Lakin sadece Türkiye kapılarını açarken Dünya sıkı sıkıya kapatıyorsa, birde insan hayatı üzerinden anlaşma yapılıyorsa işte bunu anlamam!

Yine anayasa tartışmaları başladı ama zerre umurumda değil. Zira marifet anayasayı yazmak değil adaletli yazıp adaletli uygulanmasını sağlamaktır. Bu ülkede Anayasa Mahkemesi kararları yok sayılıyorsa anayasaya da gerek yoktur o vakit. Eğer tecavüzcüyü sırf ceketinin önünü ilikledi diye salıyorsan, amir-memur-kaymakam diye olanlara göz yumuyorsan, sırf çıkarlarınız çatıştı diye birilerine takıyorsan... Anayasaya gerek yok, yormayın tatlı canınızı.

Bu dünyada Müslümanlar en çok Müslüman gibi görünenlerden ve İslamiyeti çıkarları için kullananlardan zarar gördü. Yusuf İslam'ın "İslam dinini Müslümanlardan öğrenseydim asla Müslüman olmazdım" sözü bu işin özüdür. İslamiyeti kendi çıkarları doğrultusunda yorumlayan sözde din adamları, insanların duygularıyla oynayıp dini siyasete alet edenler, din eğitimi adı altında çocuklarımıza el uzatan şerefsizler, cihat deyip masum canları öldürmeyi kendilerine hak gören cahil ve caniler... Böylelerine fırsat vermeyin ve sırf böyleleri yüzünden de İslama çamur atıp durmayın!

Sırf bir kesimi tutup körü körüne bağlı kalmak ve sırf bağlı olduğu kesimi tutmak için karşı tarafı körü körüne eleştirmek ne cahillik! İster sağcı ol ister solcu, ister Atatürkçü ol ister İslamcı, ister bakkal ol ister bakan... Ne olursan ol yeri geldiğinde bu vatan için uğraşanları alkışlayıp yeri geldiğinde bu vatanı satanları eleştir. Bu vatan bütün renkleriyle bizim, aç köpekler gibi sırada bekleyenlere fırsat verme içte kanlı bıçaklı da olsan dışta tek vücut ol. Sırf durumdan istifade edip birilerini yerden yere vurmak için insanların acılarına tuz basma yazıktır, günahtır.

Yine olan canlara oldu, ateş düştüğü yerleri yaktı. Allah zalime fırsat vermesin, böylesine haince acıları bir daha yaşatmasın. Ne yazsam yetersiz, eksik... İçimdekileri tek tek, isim isim yazsam böyle bir zamanda haya ederim, hiçbir şey yazmasam da giden canlardan utanırım...

Mehmet Akif Ersoy'un dediği gibi “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın” ama yazdırdığını da unutturmasın. Ne bize, ne arkamızdan kuyu kazanlara ne de Dünya'ya!

20 yorum:

 1. Merhaba :)
  Sevgili Deep önermiş sizi, bende geldim. Gelmişken de bir selam verip öyle gideyim dedim :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba :D
   Hoş geldiniz, yakında ben de size misafirliğe geleceğim madem :D

   Sil
 2. Merhaba, bir blog arkadaşımız size yazısında yer vermiş, bende hemen bir ugrayayim dedim, takibe aldım bende beklerim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, hoş geldiniz, ben de size geleceğim, bekleyin :D

   Sil
 3. Merhaba Deep'in önerisiyle geldim bloğunu takipdeyim bana da bekliyorum,sevgiler :)

  YanıtlaSil
 4. Merhaba, sevgili Deep'in önerisiyle blogunuzu tanıdım. :) Yazının içeriğine nazaran, en kötüsü de takım tutar gibi parti destekleyip hiç bir şekilde kendi yanlışı olduğunu kabullenemeyenler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, sizi tanımak da çok hoş, teşekkür ederi,m.
   Aynen öyle maalesef.

   Sil
 5. deeptone'un sayfasından öğrendim sizi.İzleyeniniz oldum. Ben de öykü, anı, deneme, gezi ve köşe yazılarım ile yalnızca kendi çektiğim fotoğraflardan oluşan www.acemidemirci.blogspot.com adresli bloguma bekleri. Hüdaydalı selamlarımla :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoş geldiniz, bloğunuz ilgimi çekti bende uğrarım size :D
   Size de hüdaydalı selamlar :D

   Sil
 6. Merhabalar. Yazına sonuna kadar katılıyorum. Maalesef bizi yönetmesi gerekenler başka işlerle meşgul. Sevgili deep in bloğunda gördüm bloğunu. Sevgiler. Derya.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, aynen öyle..
   Hoş geldin, sevgiler.

   Sil
 7. Sevgili kore delisinin yüreğine sağlık sizinde öyle paylaştığınız için. Her kelimesine harfiyen katılıyorum ve son olarak gerçektende Allah bu ülkeye bir daha istiklal marşı yazdırmasın ve ne şartlarda yazdırdığını da unutturmasın :(

  YanıtlaSil
 8. bende tavsiye üzerine geldim sizi de beklerim blogunuz da çok güzel bol okurlu yazılar diliyorum:) http://sadecenilgun.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 9. ben tavsiye üzerine gelmedim valla blogun adı hoşuma gitti tıkladım :)))
  Merhaba..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahaha teşekkür ederim, sana da merhaba :D

   Sil

içinden geçirdiklerini dışa vurmaya ne dersin?